Krachttraining is goed voor je gezondheid

Waarom krachttraining belangrijk is

Waarom krachttraining (starten)?

10 voordelen van krachttraining

Bij Adfysio in Kessel-Lo (Leuven) geloven we in een actieve en duurzame aanpak van gezondheid. Binnen ons multidisciplinair team begeleiden we dagelijks mensen bij het herstellen van klachten, het verbeteren van hun mobiliteit en het opbouwen van een sterker en veerkrachtiger lichaam.

Naast individuele begeleiding met Personal Trainer Yannick, organiseren we ook groepslessen zoals Pilates en Core Stability. Deze lessen zijn geschikt voor mensen die na acute klachten opnieuw op een veilige manier willen bewegen, maar ook voor wie preventief wil werken aan een gezond lichaam.

Voordelen krachttraining

 

  1. je verbetert je algehele conditie
  2. je leert de grenzen van je lichaam kennen, en verlegt ze
  3. je evenwicht en stabiliteit verbetert
  4. je lichaamshouding optimaliseert
  5. je verkleint de kans op blessures bij beweging en sport
  6. je versterkt je buik-, rug- en bilspieren
  7. je coördinatie wordt getraind
  8. je vergroot je bewegelijkheid
  9. je vermindert je rugklachten
  10. je voelt je na de les misschien moe maar toch energiek. Heerlijk gevoel!
10 redenen om aan krachttraining te doen volgens kinesist Quinten van groepspraktijk Adfysio

Welke training past het beste bij jou?

 

Bij Adfysio in Kessel-Lo (Leuven) geloven we dat bewegen toegankelijk moet zijn voor iedereen. Daarom bieden we verschillende vormen van begeleiding aan, afgestemd op jouw niveau, doelen en lichaam.

Of je nu rustig wil werken aan mobiliteit en lichaamscontrole, sterker wil worden of liever individuele begeleiding krijgt: er is altijd een formule die bij je past.

Pilates

 

Pilates is ideaal voor mensen die willen werken aan een betere houding, lichaamscontrole, ademhaling, stabiliteit en mobiliteit. Tijdens deze lessen ligt de focus op gecontroleerde bewegingen en het versterken van de diepere spiergroepen, zonder zware belasting van het lichaam.

Pilates is geschikt voor beginners, mensen met rug- of nekklachten, sporters die blessurepreventief willen trainen of iedereen die bewuster wil leren bewegen. Bij Adfysio bieden we verschillende niveaus aan: soft pilates, pilates alle niveaus, yogalates en spicy pilates.

Core Stability

 

Wil je graag iets actiever en uitdagender trainen? Dan zijn de groepslessen Core Stability waarschijnlijk meer jouw ding.

Tijdens deze lessen train je op een dynamischere manier aan kracht, stabiliteit, conditie en lichaamscontrole via begeleide oefeningen. We werken voornamelijk met het eigen lichaamsgewicht en combineren oefeningen voor het volledige lichaam.

De lessen bestaan uit:

  • een opwarming
  • core stability oefeningen
  • een cooling down

Core Stability is ideaal voor mensen die al wat basisconditie hebben en graag iets pittiger willen trainen.

10 redenen om aan krachttraining te doen volgens kinesist Quinten van groepspraktijk Adfysio

Personal Training (PT)

 

Heb je nood aan een meer persoonlijke aanpak? Dan kan Personal Training een goede keuze zijn.

Samen met Yannick werk je individueel aan jouw specifieke doelen, zoals:

  • sterker worden
  • blessurepreventie
  • herstel na klachten
  • conditie opbouwen
  • gezonder bewegen
  • begeleiding bij krachttraining

Tijdens een PT-traject krijg je persoonlijke begeleiding aangepast aan jouw lichaam, niveau en verwachtingen.

Yannick is KPNI therapeut bij Adfysio - Kessel-Lo (Leuven)